Hamstring Nedir?

Hamstring Nedir?

Kalçalar ve diz kapağının arasında, bacağın arka kısmında yer alan kaslar hamstring kaslarıdır.  Hamstring kasları; adductor magnus, semimembranosus, biceps femoris, sartorius, semitendinosus, gracilis kaslarından meydana gelmektedir. Kuvvetli ve fit görünümlü bir vücuda sahip olabilmek adına bacak kasları büyük bir önem taşımaktadır. Arka bacak kasının geliştirilmesi bacak kaslarının içerisinde en önemli olanı olup doğru ve düzenli bir şekilde yapılması gereklidir.

Hamstring kasının geliştirilebilmesi adına etkili bacak hareketleri yapılabilmektedir. Hamstringin geliştirilmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri bacağın ön kısmında bulunmakta olan quadriceps kaslarının da geliştirilmesinin gerekliliğidir. Bunun sebebi vücudun ön ve arka grup kaslarının dengeli bir biçimde çalışması ile güçlü ve sağlıklı bir duruş kazanılabilecek olmasıdır. Karşıt kasların çalıştırılmaması durumunda kişide sakatlanma riski artacak ve düzensiz kas gelişiminden dolayı duruş bozuklukları meydana gelebilecektir.

Hacim.net

Hacim.net; Türkçe dilinde fitness, wellness, vücut geliştirme, kilo verme ve kilo alma gibi konularda içerik üreten bir içerik platformudur.

Alakalı Yazılar

İzole Egzersiz Nedir?

İzole Egzersiz Nedir?

HIIT Antrenmanı Nedir?

HIIT Antrenmanı Nedir?

Definisyon Dönemi Nedir?

Definisyon Dönemi Nedir?

Bulk/Hacim Dönemi Nedir?

Bulk/Hacim Dönemi Nedir?

No Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir