Biceps Nedir?

Biceps Nedir?

Biceps, kol kasının üçte birini oluşturan iki başlı kas grubudur. Gelişmesi zor olmayan küçük kas gruplarındandır. Kol yoğun olarak kullanıldığından dolayı bu kas grupları ağırlıklara fazla reaksiyon göstermemektedir. Küçük kas gruplarında ger alan biceps çabuk yorulmaz. Bundan dolayı aşırı yük bindirmeyecek şekilde dumbell, barbell veya carpel ekipmanlarıyla çalışılmaktadır.

Biceps anatomisi üç kas grubundan oluşmaktadır. Biceps Branchii, Coracobrachialis, Brachialisdir. Biceps Branchii; ön kol bölümünde bulunan Radius bölümü ile scapulanın çıkıntısı arasında yer almaktadır. Bu kas dokusu humerus kemiğinin ön kısmında yer almakta ve üst kol bölgesinin üçte birini kapmaktadır. Coracıbrachialis; biceps bölgesinde bulunan üç kasın en küçüğüdür. Kolum gövdeye doğru çekildiği hareketlere dahil olmaktadır. Brachiaslis; Bu kas ise el bileğinden başlar ve humerusun alt kısmına kadar devam eder. Biceps kaslarının bulunduğu bölgedeki en güçlü fleksör kastır.

Hacim.net

Hacim.net; Türkçe dilinde fitness, wellness, vücut geliştirme, kilo verme ve kilo alma gibi konularda içerik üreten bir içerik platformudur.

Alakalı Yazılar

İzole Egzersiz Nedir?

İzole Egzersiz Nedir?

HIIT Antrenmanı Nedir?

HIIT Antrenmanı Nedir?

Hamstring Nedir?

Hamstring Nedir?

Definisyon Dönemi Nedir?

Definisyon Dönemi Nedir?

No Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir